7a

 

System Drzwi Przesuwnych (DP 94)

DP 94 jest systemem aluminiowych drzwi przesuwnych opartych na dwukomorowych profilach z izolacją termiczną. Znajdują one zastosowanie jako wszelkiego rodzaju drzwi wejściowe (np. w ogrodach zimowych) lub jako drzwi w ściankach działowych. Walory estetyczne konstrukcji są podkreślone przez wysoką jakością wykończenia powierzchni profili. Profile mogą być malowane na dowolne kolory z palety RAL lub anodowane w kolorach naturalnego aluminium i czarnym. 

Profile systemu DP 94 posiadają ciągłą przegrodę termiczną w postaci taśm poliamidowych wzmocnionych włóknem szklanym wraz z powietrzem zamkniętym w komorze utworzonej przez ww. taśmy, czyli analogicznie jak w" systemie PI 50. Kilka profili posiada przegrodę termiczną z żywicy poliuretanowej.

Stosuje się wszelkiego rodzaju wypełnienia grubości od 4 do 25 mm. Mogą to być szyby pojedyncze, zespolone, klejone lub kuloodporne, wykonane ze szkła przeźroczystego, absorpcyjnego lub refleksyjnego. Oprócz wymienionych stosuje sie także wypełnienia w postaci paneli aluminiowych, dowolnych ścianek meblowych, płyt gipsowych albo płyt poliweglanowych. Mocowanie wypełnienia jest realizowane na tej samej zasadzie co w systemach PI 50 i PBI 50, i za pomocą tych samych profili zatrzaskowych. Przy konstruowaniu drzwi przesuwnych zaleca się nieprzekraczanie nastepujących rozmiarów: wysokość 2200 mm, szerokość1500 mm, przy jednoczesnym założeniu, że ciężar skrzydeł nie przekroczy 160 kg. System ten pozwala zaprojektować komfortowe i estetyczne konstrukcje drzwi przesuwnych oraz dzięki profilom adaptacyjnym związać je z konstrukcjami w systemach PI 50 i PBI 50.